Sound of Pride Student Awards

  • 2019-2020

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020
    Comments (-1)
  • 2018-2019

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Alexander Comeaux
    Outstanding Freshman ~ James Klein
    Most Improved Sophomore ~ Paris Guidry
    Outstanding Sophomore ~ Chase Gaudet
    Most Improved Junior ~ Shelby Rockenbaugh
    Outstanding Junior ~ Jasmi Lombardo
    Most Improved Senior ~Blaize Louviere
    Outstanding Senior ~ Carrie Guidroz
    Most Improved Colorguard ~ Breanna Dimaggio
    Outstanding Colorguard ~ Hailey Bustos
    Most Improved Percussion ~ Cody Williams
    Outstanding Percussion ~ Jude Guarisco
    Most Improved Brass ~ James Decondris
    Outstanding Brass ~ Luke Orlando
    Most Improved Woodwind ~ Layla Dupre
    Outstanding Woodwind ~ Jordan Gallegos
    Outstanding Bandsmen ~ George Hoff
    John Philip Sousa Award ~ Kathryn Wilkinson

    Comments (-1)
  • 2017-2018

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Joseph Daigle
    Outstanding Freshman ~ Jordan Gallegos, Chase Gaudet
    Most Improved Sophomore ~ Nicole Breaux
    Outstanding Sophomore ~ Luke Orlando
    Most Improved Junior ~ Ty Kapp 
    Outstanding Junior ~ Carrie Guidroz
    Most Improved Senior ~ Sarah Kelly
    Outstanding Senior ~ Parker Conrad
    Most Improved Colorguard ~Breanna Dimaggio
    Outstanding Colorguard ~ Robert Hatcher
    Most Improved Percussion ~ Briana Roberts
    Outstanding Percussion ~ Brett Lemoine
    Most Improved Brass ~ Jesse Arceneaux
    Outstanding Brass ~ TJ LeBlanc
    Most Improved Woodwind ~ Deanna Carrington
    Outstanding Woodwind ~ Kathryn Wilkinson
    Outstanding Bandsmen ~ Arturo Salinas
    John Philip Sousa Award ~ Makayla Melendez

    Comments (-1)
  • 2016-1017

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Angelique Guidry
    Outstanding Freshman ~ Luke Orlando
    Most Improved Sophomore ~ Blake Toups
    Outstanding Sophomore ~ Chase Scully
    Most Improved Junior ~ Robert Hatcher
    Outstanding Junior ~ Megan Suttoon
    Most Improved Senior ~ Madelyn Gros
    Outstanding Senior ~ Olivia Kraemer
    Most Improved Colorguard ~Branna LaPoint
    Outstanding Colorguard ~ Deja Legendre
    Most Improved Percussion ~ Ty Kapp
    Outstanding Percussion ~ Parker Conrad
    Most Improved Brass ~ Ryan Domangue
    Outstanding Brass ~ TJ LeBlanc
    Most Improved Woodwind ~ Zoe Dupre
    Outstanding Woodwind ~ Bryce Ferguson
    Outstanding Bandsmen ~ Peytan Theriot
    John Philip Sousa Award ~ Tyler Lambert

    Comments (-1)
  • 2015-2016

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Blake Toups
    Outstanding Freshman ~ Rachel Viola
    Most Improved Sophomore ~ Briana Toups
    Outstanding Sophomore ~ Sean Cantrelle
    Most Improved Junior ~ Grace Rentrop
    Outstanding Junior ~ Mollie Millet
    Most Improved Senior ~ Dylan Toups
    Outstanding Senior ~ Isabella Braus
    Most Improved Colorguard ~ Robert Hatcher
    Outstanding Colorguard ~ Caitlin Duhon
    Most Improved Percussion ~ Ty Kapp
    Outstanding Percussion ~ Noah Richard
    Most Improved Brass ~ Joseph Bailey
    Outstanding Brass ~ Harrison Norman
    Most Improved Woodwind ~ Chantelle Bennett
    Outstanding Woodwind ~ Mogan Chaisson
    Outstanding Bandsmen ~ Gabby Adams
    John Philip Sousa Award ~ Aaron Barrilleaux

    Comments (-1)
  • 2014-2015

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Briana Toups
    Outstanding Freshman ~ Devan Gallegos
    Most Improved Sophomore ~ Brei Adams
    Outstanding Sophomore ~ Tyler Lambert
    Most Improved Junior ~ Hallie Rogers
    Outstanding Junior ~ Aaron Barrilleaux, Morgan Chaisson
    Most Improved Senior ~ Cameron Perera
    Outstanding Senior ~ Abigail Suitt
    Most Improved Colorguard ~ Robert Hatcher
    Outstanding Colorguard ~Hannah Hartley
    Most Improved Percussion ~ Allison Rabb
    Outstanding Percussion ~ Zack Smith
    Most Improved Brass ~ Hunter Kapp, Gabby Adams
    Outstanding Brass ~ Cullen Hinkle
    Most Improved Woodwind ~ Cassi McQuilling
    Outstanding Woodwind ~ Cari Powell
    Outstanding Bandsmen ~ Taylor Fegenbush
    John Philip Sousa Award ~ Cari Powell

    Comments (-1)
  • 2013-2014

    Posted by Bonni Mccarter on 3/30/2020

    Most Improved Freshman ~ Travis Champ
    Outstanding Freshman ~ Tyler Lambert
    Most Improved Sophomore ~ Macy Landry
    Outstanding Sophomore ~ Dylan Dinger
    Most Improved Junior ~ Seth Savoie
    Outstanding Junior ~ Cari Powell
    Most Improved Senior ~ Sarah Sanner
    Outstanding Senior ~ Nadia Breaux
    Most Improved Colorguard ~ Tyler DUplantis
    Outstanding Colorguard ~ Caitlin McMichael
    Most Improved Percussion ~ Cooper Roussel
    Outstanding Percussion ~ Colby DeHart
    Most Improved Brass ~ Dylan Toups
    Outstanding Brass ~ Kierstin Tholen
    Most Improved Woodwind ~ Kalie Thompson
    Outstanding Woodwind ~ Olivia Gilbert
    Outstanding Bandsmen ~ Olivia Gilbert
    John Philip Sousa Award ~ Kiersin Tholen

    Comments (-1)

Recent

By Month